Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Dotychczasowa Gablota olimpijska

Muzeum realizuje zapisy umowy nr W/UMWM-UU/UM/NW/5706/2023 podpisanej z Departamentem Nadzoru Właścicielskiego i Inwestycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego pn. „Gablota olimpijska multimedalistów – etap II – realizacja”. Umowa obejmuje dwa zakresy rzeczowe: jeden dotyczący zamówień publicznych w celu wyłonienia wykonawcy, zakończony w 2023 roku, oraz drugi związany z robotami budowalno-montażowymi, wykonaniem, dostawą i montażem gabloty, jak również nadzorem inwestorskim, które będą realizowane do końca czerwca 2024 roku.

Gablota będzie dostępna na ekspozycji stałej w jej centralnym miejscu – Ścianie Chwały. Stanowi ona rozszerzenie dotychczasowej gabloty z oryginalnymi medalami olimpijskimi – najcenniejszą kolekcją Muzeum Sportu. Dotacja obejmuje kwotę 330.035,00 zł (na lata 2023 – 2024).

Na zdjęciu: dotychczasowa Gablota olimpijska.