Rada Dyrektorów Olimpijskiej Sieci Muzeów Sportu - OMN online

W dniach 06, 07 i 13 października 2020 roku odbyło się spotkanie Rady Dyrektorów OMN – Olimpijskiej Sieci Muzeów Sportu. W związku z zagrożeniem COVID 19 spotkanie odbyło się po raz pierwszy w wersji online, a nie w Antwerpii jak pierwotnie planowano. Obradom przewodniczyła nowa Dyrektor Muzeum Olimpijskiego w Lozannie, Pani Angelita Teo. W spotkaniu wzięło udział ponad 20 przedstawicieli Muzeów Sportu i Olimpizmu z całego świata, w tym z Chin, Szwajcarii, USA, Finlandii, Hiszpanii, Izraela, Grecji, Japonii, Słowacji, Estonii, Belgii, Norwegii, Szwecji i Polski. Głównymi tematami spotkania było określenie przyszłości działań OMN oraz możliwości realizacji wspólnych projektów wystawienniczych i edukacyjnych.