Premierowa lekcja "Być jak Kazimierz Górski"
W Muzeum Sportu odbyła się premierowa lekcja "Być jak Kazimierz Górski". W zajęciach udział wzięły dzieci z dwóch polskich szkół we Lwowie.

Łącznie uczestniczyło ponad sześćdziesięciu uczniów, którzy z dużym zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli lekcję przygotowaną przez dział edukacji, która towarzyszy wystawie "Łączy nas Kazimierz Górski".

Zajęcia poprowadziła Magdalena Walczyk-Brzezińska. Przed zajęciami odbyła się uroczystość przekazania przez Jana Sabadasza, Prezesa Fundacji Dziedzictwo Kresowe na ręce Dyrektora Muzeum, Sławomira Majchra, okolicznościowych znaczków pocztowych z wizerunkiem legendarnego trenera.

W ramach projektu Nasze Muzeum wraz z Muzeum Niepodległości, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo SQN przekazało do bibliotek szkół polskich we Lwowie książki o tematyce sportowej i historycznej.

Polecamy: