Konferencja zapowiadająca Memoriał Kamili Skolimowskiej

31 sierpnia 2021 roku w siedzibie Muzeum Sportu i Turystyki odbyła się konferencja zapowiadająca Memoriał Kamili Skolimowskiej. W wydarzeniu udział wzięli Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Profesor Piotr Gliński, wiceminister Anna Krupka, a także Piotr Małachowski, Maria Andrejczyk, Grzegorz Bałkowiec, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów w PKN ORLEN, Aida Bella - Totalizator Sportowy i Tomasz Maruszewski, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

„Ja kończę karierę, żegnam się z kibicami dziękując im za nieocenione wsparcie jakim mnie obdarzali przez te wszystkie lata" - mówił Piotr Małachowski.

"W tym roku świętujemy jubileusz i cieszymy się, że możemy być częścią wydarzenia, gdzie tworzy się historia polskiego i światowego sportu" - podkreślała Aida Bella z Totalizatora Sportowego.

"Cieszę się, że będziemy mogli wspólnie z kibicami cieszyć się lekkoatletyką. Ja wciąż trenuję, tak naprawdę przede wszystkim po to, żeby móc pożegnać Piotrka" - mówi wicemistrzyni olimpijska z Tokio Maria Andrejczyk.

W czasie konferencji Maria Andrejczyk, zapowiedziała przekazanie swojego srebrnego medalu olimpijskiego z Tokio do zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki.

Podczas Memoriału w Chorzowie oglądać będzie można także wystawę "70 lat Muzeum z pasji do sportu”. Serdecznie zapraszamy.