Rzeźba "Skoczek narciarski" autorstwa prof. Jana Tutaja

Flaga i godło Rzeczpospolitej Polskiej

Dofinansowano ze środków programu własnego
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
pn. Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej - 2024
pochodzących z budżetu
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Nazwa zadania: Skoczek narciarski autorstwa prof. Jana Tutaja

Wartość dofinansowania: 200 000,00 zł

Całkowity koszt inwestycji: 240 000,00 zł

Krótki opis projektu: Rzeźba pt. „Skoczek narciarski” przedstawia sportowca oddającego skok. Rzeźba skoczka (odlew w brązie) wysokość 1,40 m znajdować się będzie na wysokim 3,2 m postumencie – modelowanej płaszczyźnie ze stali Corten. Postument symbolizować będzie skocznię narciarską. Rzeźba skoczka to również symbol sukcesów polskich sportowców (W. Fortuna, A. Małysz, K. Stoch) i postawy patriotycznej w czasach wojny (B. Czech, S. Marusarz). Prof. Jan Tutaj jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydziału Rzeźby.
Rzeźba osadzona będzie na cokole przed wejściem do Muzeum Sportu i Turystyki w tzw. Parku Rzeźby centrum PKOI.

Data podpisania umowy: 22 kwietnia 2024 r.

Logotypy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Rzeźba w Przestrzeni Publicznej dla Niepodległej 2024; Centrum Rzeźby Polskiej