Urodzony 28.VIII.1903 we Wrockach. Po bydgoskiej szkole średniej pracował kolejno w: urzędzie pocztowym jako sekretarz techniczny, potem jako kierownik działu, następnie w biurze technicznym Polskich Zakładów Siemens w funkcji kolejno projektanta, akwizytora, a w końcu montażysty instalacji. Od maja 1932 roku do sierpnia 1939 roku pełnił funkcję dyrektora fabryki i hurtowni rowerów u swojego teścia-właściciela fabryki. W 1924-25 roku odbył szkolenie wojskowe, następnie kurs w Szkole Podchorążych Rezerwy Wojsk Łączności w Zegrzu, w 1931 r. osiągnął stopień podporucznika, a w 1936 r. porucznika rezerwy piechoty.
Należał do Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Był dwukrotnym mistrzem Polski w kategorii czwórka bez sternika w latach 1927-29 r., wicemistrzem w ósemce 1926 i 1928 r. oraz w czwórce ze sternikiem 1928 r. Brał udział w igrzyskach olimpijskich w Amsterdamie 1928 w zespole z B. Drewekiem, F. Bronikowskim i B. Ormanowskim, przegrywając ze Szwajcarią w czasie 7:12:8 (Szwajcaria 7:01:4) i zdobywając brązowy medal (wygrali Włosi z czasem 6:43:4). Drugi brąz zdobył Jankowski na mistrzostwach Europy w Bydgoszczy tego samego roku. Był też kierownikiem sekcji sportów zimowych w BTW.
Walczył w stopniu porucznika rezerwy piechoty nad Bzurą. Wzięty tam do niewoli i zwolniony, został aresztowany przez Gestapo 1.XI.1939 r. i rozstrzelany w „dolinie śmierci” pod Fordonem.