Wystawa 70 lat z pasji do sportu w Karpaczu
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie w roku 2022 obchodzi siedemdziesięciolecie swojego istnienia. Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę plenerową „70 lat z pasji do sportu”, która od początku roku jest prezentowana w całej Polsce. Ekspozycja ukazuje najcenniejsze zbiory i największe osiągnięcia, jest niezwykłą podróżą przez wszystkie lata historii tego Muzeum, a także historii sportu – polskiego.

Gościła ona już na największych wydarzeniach sportowych w Polsce – między innymi na Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie, czy na Warszawskim Biegu Niepodległości, ale także w wielu miastach w całym kraju, między innymi w Zakopanem, Kołobrzegu, czy Wiśle, wszędzie ciesząc się ogromną popularnością.

Teraz prezentowana jest w Karpaczu. Jej uroczyste otwarcie odbyło się 26 kwietnia 2022 roku o godzinie 14:00 w parku w centrum miasta pod historyczną Lipą sądową.