Sportowcy w Powstaniu Warszawskim

25 lipca 2022 r. w Muzeum Sportu i Turystyki uroczyście zaprezentowano film „Sportowcy w Powstaniu Warszawskim” w reżyserii Małgorzaty Bramy. W muzealnej premierze wzięli udział m.in. Stanisław Jan Majewski, prezes okręgu warszawskiego Światowego Związku Żołnierzy AK; Jerzy Sułkowski ps. „Konduktorka”; Paweł Michalec, burmistrz Żoliborza, Andrzej Strejlau. Współgospodarzem poniedziałkowego spotkania był Jerzy Wenderlich, przewodniczący komisji kultury i edukacji olimpijskiej PKOl. Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki Sławomir Majcher podsumowując film powiedział: „Tutaj bije serce tych właśnie sportowców. My będziemy o nich pamiętać”- podkreśla Sławomir Majcher. „Będziemy przypominać o ich ogromnej odwadze, o tym, jak dużo wnieśli do tego, żeby Polska była tu, gdzie jest oraz żebyśmy byli wolni”. Historia filmu oparta jest m.in. na autentycznych relacjach ostatnich żyjących sportowców, którzy czynnie brali udział w konspiracji czy walkach powstańczych. Jednym z bohaterów filmu jest Juliusz Kulesza, legendarny obrońca Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.