Informujemy, że w dniach 1-3 maja Muzeum będzie nieczynne.

Wystawa Nie tylko wiosłowanie – 145 lat WTW
W minioną sobotę po raz trzeci gościliśmy w naszych muzealnych murach „brać wioślarską” z Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Tradycyjnie, okazją do spotkania, było wspólne świętowanie kolejnego wspaniałego jubileuszu 145 – lecie powstania WTW. Z tej okazji nasze muzeum przygotowało wystawę pod tytułem: ”Nie tylko wiosłowanie”, która w bardzo ciekawy sposób przybliża widzom historię tego najstarszego warszawskiego towarzystwa sportowego.

Wystawę przygotowaną przez zespół pracowników Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie otworzył Bogusław Siennicki – prezes WTW, Sławomir Majcher – dyrektor Muzeum oraz dr hab. Robert Gawkowsi – kurator wystawy.

Wśród najciekawszych eksponatów należy wymienić łódź wiosłową z lat 50 XX w., która jest najdłuższym eksponatem w zbiorach muzealnych. Równie interesujący jest aparat treningowy (trenażer) do tzw. suchego treningu.

Wystawę będzie można oglądać do marca 2024 roku.