Od 3 czerwca 2020 r. można oglądać autorską wystawę Tadeusza Zielińskiego "Kłamstwo – wirus cywilizacji".
Wystawa ta powstała przy współpracy Muzeum Niepodległości w Warszawie i Fundacji Rozwoju UKSW, a jej pomysłodawcą był Tadeusz Zieliński.
"Kłamstwo otacza nas z każdej strony. Spotykam się z nim wy życiu politycznym, biznesie i sporcie, a nawet w zwykłych relacjach międzyludzkich, gdzie powstało kłamstwo grzecznościowe. Kłamstwo jest proste, łatwe do usprawiedliwienia i popełnienia. Tymczasem prawda wciąż jest terminem tajemniczym, który od wieków spędza sen z powiek filozofom i nie może zostać przyporządkowana do żadnego kryterium, które dałoby prostą odpowiedź, co nią jest."
Odpowiedź na pytanie, jakie oblicza ma kłamstwo oraz czy zawsze wygrywa z prawdą, znajdziecie w Galerii Brama Bielańska.